Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Łowcy cieni” odnaleźli dwóch poszukiwanych w Holandii

Data publikacji 12.06.2015

Funkcjonariusze tzw. Wydziału Pościgowego Centralnego Biura Śledczego Policji wpadli na trop dwóch mężczyzn, którzy od 2012 roku ukrywali się przed organami ścigania. Marek K. i Łukasz K. zostali zatrzymani na terenie Holandii. W najbliższym czasie zostaną przetransportowani do Polski, gdzie odpowiedzą za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, której zarzuca się wprowadzenie do obrotu co najmniej pół tony narkotyków.

33-letni Marek K. i 29-letni Łukasz K. zostali zatrzymani w minioną środę na terenie Holandii, gdzie ukrywali się przed polskimi organami ścigania. Byli poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która w latach 2004 – 2011 wprowadziła na polski rynek około pół tony narkotyków, w tym 200 tysięcy tabletek ekstazy. W prowadzonym przez prokuraturę śledztwie zostały już tymczasowo aresztowane 64 osoby.

Pomocy „Łowcom cieni” w zatrzymaniu udzieliła policja holenderska. Ponadto w realizację czynności zaangażowane było Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji oraz funkcjonariusze wrocławskiego Zarządu CBŚP.

CBŚP

Powrót na górę strony