Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SKOK Wołomin - kolejnych 10 osób zatrzymanych przez CBŚP

Data publikacji 15.05.2015

Policjanci gorzowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych 10 osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudzała pożyczki w wołomińskim SKOK-u. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw oraz wyłudzania pożyczek i kredytów w kwocie nie mniejszej niż 183 miliony złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie Warszawy, Wołomina, Giżycka oraz Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 10 osób, w tym jedną kobietę, które w latach 2009-2014r. ze SKOK - u Wołomin wyłudziły nie mniej niż 183 miliony złotych. Rolą zatrzymanych było organizowanie tzw. słupów oraz dokumentacji potrzebnej do uzyskania kredytów.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw oraz wyłudzeń pożyczek i kredytów. Wobec jednego podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Realizacja jest kolejnym etapem śledztwa prowadzonego od 2013 roku. Dotychczas zarzuty w tej sprawie usłyszało 48 osób, w większości działania w zorganizowanej grupie przestępczej (w tym także kierowania grupą).

Dzięki skutecznym działaniom Policji i prokuratury na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono u podejrzanych mienie wartości co najmniej 30 milionów złotych.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp.

CBŚP Gorzów Wlkp.

http://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/110808,Kolejne-zatrzymania-w-sprawie-SKOK-Wolomin-prowadzonej-przez-CBSP.html

Ładowanie odtwarzacza...
Polska Policja