Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu

Data publikacji 28.04.2015

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie zlikwidowali na terenie województwa łódzkiego nielegalną fabrykę tytoniu. W jednym z wynajmowanych domów pod Zgierzem funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zabezpieczyli ponad 2,5 tony suszu tytoniowego, maszyny do krojenia, cięcia, mieszania tytoniu, opakowania do papierosów różnych marek. Straty Skarbu Państwa szacuje się na około 1.200.000 złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgierzu.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowując środowisko osób zajmujących się handlem towarami bez polskich znaków skarbowych akcyzy i chcących tym samym ominąć prawo i narazić Skarb Państwa na uszczuplenie wpływów z podatku akcyzowego, ustalili, że na terenie województwa łódzkiego może działać nielegalna fabryka tytoniu. Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie zapukali do drzwi jednego z domów pod Zgierzem. Tam zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 41 lat. W pomieszczeniach wynajmowanego budynku, szczelnie zabezpieczonego roletami antywłamaniowymi, policjanci znaleźli ponad 2,5 tony suszu tytoniowego, opakowania do papierosów różnych marek, maszyny do krojenia, cięcia i mieszania tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na 1.200.000 złotych.

Obaj mieszkańcy Zgierza usłyszeli zarzuty  posiadania i przewożenia artykułów celnych i uczynienia z nielegalnej działalności stałego źródła dochodu oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych.  Mężczyznom, którzy nie kwestionowali swojej winy, grożą kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Decyzją prokuratora wobec obu zastosowano policyjne dozory – 5 razy w tygodniu, poręczenia majątkowe w wysokości 10.000 złotych oraz zakazy opuszczania kraju.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgierzu.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Opr. sierż. Izabela Niedźwiedzka – Pardela

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.05 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja