Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice handlujący dopalaczami zatrzymani

Data publikacji 23.04.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali 6 pseudokibiców, którzy handlowali dopalaczami. W trakcie przeszukań funkcjonariusze ujawnili substancje zagrażające zdrowiu i życiu, a także opakowania, umożliwiające porcjowanie i sprzedaż dopalaczy. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców jednego z gorzowskich klubów sportowych. Grupa działała na terenie województwa lubuskiego, a jej członkowie zajmowali się wprowadzaniem do obrotu substancji szkodliwych dla życia i zdrowia wielu osób - tzw. dopalaczy.

Efektem żmudnej, wielomiesięcznej pracy funkcjonariuszy i prokuratury było zatrzymanie 6 członków grupy, u których zabezpieczono różne substancje chemiczne oraz opakowania, służące do porcjowania i dystrybucji dopalaczy.

Prowadzone przez policjantów czynności doprowadziły jednocześnie do odzyskania utraconego wcześniej samochodu osobowego o wartości ok. 80 000 złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien mienie o wartości blisko 130 000 złotych.

Dotychczas w sprawie siedem osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu substancji szkodliychj dla życia i zdrowia, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp.

CBŚP Gorzów Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.85 MB)

Powrót na górę strony