Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zorganizowana grupa przestępcza, okradająca TIR - y rozbita przez CBŚP

Data publikacji 22.04.2015

Współpraca funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz niemieckiej Policji doprowadziła do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która okradała TIR - y w trakcie postoju na parkingach przy polsko - niemieckich autostradach. Pięć osób usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzieży z włamaniem. Wśród podejrzanych jest także lider, któremu prokurator zarzucił kierowanie grupą przestępczą. Policjanci odzyskali skradzione mienie - ponad 1400 kartonów kawy Tchibo w kapsułkach wartości co najmniej 160 tysięcy złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji w ramach współpracy z Policją niemiecką, zostali poinformowani o tym, że od dłuższego czasu - na terenie całej federacji - lawinowo nasilają się kradzieże z włamaniami do TIR-ów, znajdujących się na parkingach postojowych przy autostradach. Funkcjonariusze wytypowali kilka zdarzeń dokonanych z dużym prawdopodobieństwem przez tą samą grupę przestępczą, a także wytypowali sprawców tych zdarzeń.

Na podstawie zgromadzonych materiałów w miejscowości Strzelce Krajeńskie, policjanci zatrzymali samochód osobowy marki Volkswagen Golf (niemieckie tablice rejestracyjne), w którym znajdowało się pięciu mężczyzn - obywateli Polski: Cezary D. lat 43, Przemysław J. lat 33, Kamil W. lat 22, Sebastian Ś. lat 24 oraz Marcin S. lat 35. W trakcie czynności okazało się, że jeden z zatrzymanych mężczyzn jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Podczas przeszukania samochodu osobowego policjanci ujawnili m.in. cztery kartony kawy Tchibo w kapsułkach, rękawice robocze, nożyki tapicerskie oraz nożyce do cięcia drutu. Jak się okazało, zatrzymane auto „pilotowało" samochód ciężarowy marki Mercedes (polskie tablice rejestracyjne). W trakcie dalszych czynności na terenie posesji w miejscowości Gardzko (pow. strzelecko-drezdeński) funkcjonariusze ujawnili samochód ciężarowy marki Mercedes, w którego części ładownej zjadowały się1403 kartony kawy Tchibo w kapsułkach o wartości nie mniejszej niż 160 000 zł. Towar pochodził z kradzieży dokonanej na terenie Republiki Federalnej Niemiec w okolicy miejscowości Hanower. Przestępstwo zostało popełnione na szkodę firmy Tchibo GmbH z siedzibą w Hamburgu,

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich przedstawił zatrzymanym zarzuty z art. 258 §1 kk i art. 279§1 kk. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Wobec czterech podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych i dozorów Policji.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Krajeńskich.

CBŚP Wrocław

 

Powrót na górę strony