Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Zarządy CBŚP

 2. Narkotyki ukryte były w schowkach bluzy

  Ponad 4 tysiące tabletek extazy wartych około 40 tysięcy złotych, zabezpieczyli na Dolnym Śląsku policjanci opolskiego CBŚP. Hermetycznie spakowane narkotyki wszyte były w specjalnie przygotowane schowki w bluzie, którą w bagażu podręcznym przewoził Przemysław K. Zatrzymany 23-letni mężczyzna usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających i trafił na 3 miesiące do aresztu. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.

 3. W dziupli demontowano luksusowe auta skradzione w Wielkiej Brytanii

  Części i podzespoły najnowszych mercedesów, audi i fordów skradzionych w Wielkiej Brytanii, znaleźli policjanci CBŚP na terenie województwa podlaskiego. Auta trafiały do dziupli samochodowej, a następnie po zdemontowaniu i usunięciu cech identyfikacyjnych sprzedawano je na części. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa dziesięciu samochodów, o łącznej wartości 2 milionów złotych. Policjanci przy wyjaśnieniu sprawy współpracowali z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału SG, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białymstoku.

 4. Kierownictwo CBŚP

 5. Struktura CBŚP

 6. Oblał mężczyznę żrącą substancją – CBŚP apeluje o zgłaszanie się świadków

  Funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP prowadzą postępowanie dotyczące oszpecenia mężczyzny, który 20 marca br. w Szczecinie został oblany żrącą substancją. Kamery monitoringu zarejestrowały sylwetkę mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo. Wszystkich świadków zdarzenia, jak też osoby, które rozpoznają mężczyznę prosimy o kontakt telefoniczny pod nr: (91) 821-68-05 lub 112 i 997. Zapewniamy anonimowość.

 7. Rozbity międzynarodowy gang narkotykowy

  44 osoby zatrzymane, zlikwidowane 3 laboratoria metamfetaminy i plantacja marihuany, to efekt wielomiesięcznych, międzynarodowych działań policjantów CBŚP, we współpracy z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i służbami z Czech, Słowacji, Ukrainy oraz Europolu. Śledczy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o wyprowadzanie leków z legalnego obrotu, odzyskiwanie z nich pseudoefedryny i produkcję metamfetaminy. W Polsce postępowanie przygotowawcze prowadzone jest pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

 8. Podstawowe zadania

 9. Centralne Biuro Śledcze Policji

 10. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

Tagi

Fundusz Norweski
Dopalacze kradną życie
Handel ludźmi
Sieć pomocy osobom pokrzywdzonym