Wpadli na obrocie znacznymi ilościami narkotyków - Aktualności - Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na obrocie znacznymi ilościami narkotyków

Data publikacji 24.10.2017

Policjanci CBŚP z Chełma wspólnie z KMP w Świętochłowicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Podczas działań zabezpieczyli m.in. ponad 8 kg amfetaminy, z czego kilogram był ukryty w samochodzie jednego z zatrzymanych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, a następnie zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Wydziału w Chełmie Zarządu w Lublinie CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Świętochłowicach, przeprowadzili w ubiegłym tygodniu działania, podczas których zatrzymali mieszkańca Chorzowa. Akcja rozegrała się w Świętochłowicach, gdzie 27-latek kierował osobowym oplem. Jak się okazało, w jego samochodzie ukryty był ponad kilogram amfetaminy. Policjanci natychmiast zabezpieczyli narkotyki, jako dowód.

Do sprawy zatrzymano także 30-letniego mieszkańca Świętochłowic podejrzanego o sprzedaż amfetaminy znalezionej w oplu. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, samochodu i innych obiektów użytkowanych przez niego, policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 7 kg amfetaminy, ponad pół kilograma marihuany oraz przyrządy i materiały do ważenia i pakowania środków odurzających. Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się trzy maczety.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również kilkadziesiąt tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. W Prokuraturze Rejonowej w Chorzowie, obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających oraz dodatkowo jednemu z nich zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Chorzowie podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

foto: CBŚP/KMP w Świętochłowicach

Polska Policja