Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Struktura CBŚP

 2. CBŚP przechwyciło narkotyki z Holandii i broń

  Dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt narkotyków zatrzymali policjanci opolskiego CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. W samochodzie, którym mężczyźni podróżowali, funkcjonariusze znaleźli narkotyki, broń palną i amunicję. Kolejną broń policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu jednego z mężczyzn. 58 i 29-latek usłyszeli 5 zarzutów i zostali tymczasowo aresztowani. Muszą się teraz liczyć z karą nawet 15 lat więzienia.

 3. Kierownictwo CBŚP

 4. Zarządy CBŚP

 5. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 6. „Mistrzu” zatrzymany na Florydzie – odpowie za napady na banki, oszustwa i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą

  46-letni Marek K. ps. Mistrzu poszukiwany międzynarodowym listem gończym został zatrzymany na Florydzie dzięki informacji funkcjonariuszy CBŚP z Tarnobrzega. „Mistrzu” trafił już do Polski, gdzie odpowie za kierowanie grupą przestępczą, napady, rozboje i oszustwa. Grupa, którą kierował działała od 2001 do 2005 roku w województwach podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim, a także w Niemczech.

 7. Poszukiwany obywatel Wietnamu zatrzymany we Wrocławiu przez „łowców cieni”

  "Łowcy cieni" zatrzymali 46-letniego obywatela Wietnamu, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez włoskich carabinieri. Mężczyzna jest podejrzewany o handel metamfetaminą na dużą skalę. Zatrzymanie odbyło się w ramach ogólnoeuropejskiej akcji New China, podczas której w czterech krajach zostało zatrzymanych 26 osób.

 8. Podstawowe zadania

 9. Centralne Biuro Śledcze Policji

 10. Zabarykadowali się przed policjantami w byłej fabryce traktorów – policjanci uderzyli w przestępczość tytoniową

  13 osób zatrzymanych, zabezpieczone 9 ton krajanki i ponad 3,5 miliona papierosów, maszyny do produkcji oraz zlikwidowane dwie fabryki tytoniowe – to efekt pracy warszawskich i łódzkich funkcjonariuszy CBŚP. Starty Skarbu Państwa z tytułu nielegalnej działalności wynoszą prawie 9 milionów złotych. Cztery z zatrzymanych osób odpowiadać będą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna za kierowanie nią. 39-letniemu liderowi grupy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Fundusz Norweski
Izba Skarbowa