Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Struktura CBŚP

 2. Kierownictwo CBŚP

 3. Praca w CBŚ

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 4. Szlak przemytniczy z Holandii zlikwidowany przez policjantów CBŚP

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji w wyniku akcji przeprowadzonych na terenie kraju zatrzymali 38 osób podejrzanych o przemyt narkotyków. Łącznie zabezpieczono 70 kg marihuany, 1,5 kg kokainy, 3 kg amfetaminy i 4 tys. tabletek ekstazy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota 2 mln zł. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 5. Podstawowe zadania

 6. Policjanci krakowskiego Zarządu CBŚP rozbili grupę przestępczą zajmującą się narkotykami

  4 grudnia br. na terenie powiatów suskiego i nowotarskiego policjanci Zarządu w Krakowie CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali pięć osób, które zajmowały się nielegalnym wytwarzaniem prekursorów narkotykowych i uprawą konopi. Policjanci zabezpieczyli gotowe narkotyki, prekursory, a także broń palną, amunicję oraz papierosy i alkohol bez znaków skarbowych akcyzy. Trzy z zatrzymanych osób trafiły do aresztu.

 7. „Western” i siedemnastu innych podejrzanych zatrzymanych przez CBŚP w Poznaniu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Marka F. pseudonim „Western” . Wraz z nim zatrzymano siedemnaście innych osób. Wszyscy są podejrzani o wymuszenia rozbójnicze i szereg innych przestępstw kryminalnych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto.

 8. Centralne Biuro Śledcze Policji

 9. Zarządy CBŚP

 10. Janusz G. ps. „Graf” w rękach policjantów CBŚP

  Jedna z czołowych postaci świata przestępczego Janusz G. ps. „Graf”, „Dziadunio” jest już w rękach Policji. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji sukcesem zakończyli wielomiesięczne poszukiwania. Janusz G. został właśnie sprowadzony przez nich do Polski z RPA, gdzie dotąd ukrywał się przed organami ścigania.

Tagi