Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. CBŚP i KWP w Krakowie zatrzymali podejrzanych o porwanie dziecka dla okupu

  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu policjantów CBŚP, KWP w Krakowie i Prokuratury Okręgowej w Krakowie została rozwiązana sprawa uprowadzenia dziecka dla okupu. Działając pod presją czasu, w obawie by przestępcy nie skrzywdzili kolejnej osoby, kilkudziesięcioosobowy zespół najlepszych śledczych, powołany przez Komendanta Głównego Policji, pracował nad tą sprawą bezustannie wraz z zespołem prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Łącznie w jej wyjaśnienie zaangażowanych było kilkuset policjantów. Śledztwo miało wyjątkowy charakter i było niezwykle skomplikowane, poprzez m.in. tworzenie przez porywaczy szeregu fałszywych dowodów. W efekcie zatrzymano dwie osoby: głównego podejrzanego i współpracującą z nim kobietę.

 2. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 3. Zarządy CBŚP

 4. Oskarżeni o produkcję i handel „narkotyków nowej ery”

  Policjanci CBŚP wspólnie z prokuratorami Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie Wrocławia i okolic. Do sprawy zatrzymano 19 osób podejrzanych o produkowanie i wprowadzanie do obrotu szkodliwych dla zdrowia i życia substancji tzw. „dopalaczy” - „narkotyków nowej ery”. W ostatnich dniach Prokuratura skierowała wobec nich akt oskarżenia do sądu.

 5. Kierownictwo CBŚP

 6. Struktura CBŚP

 7. Kolejny sukces „łowców cieni”

  Policjanci CBŚP, tzw. „łowcy cieni” zatrzymali poszukiwanego przez Squadra Mobile 46-letniego Gianniego C. Obywatel Włoch wpadł, gdy próbował przelać pieniądze do Kamerunu. Włoski wymiar sprawiedliwości ścigał go Europejskim Nakazem Aresztowania za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa finansowe. Łącznie ma on do odbycia ponad 17 lat kary pozbawienia wolności. Teraz będzie oczekiwał na ekstradycję do Włoch.

 8. Podstawowe zadania

 9. Ujawnienie przemytu w wyniku współpracy służb. Ponad 5,6 mln papierosów przejęte przez CBŚP i KAS.

  Policjanci CBŚP i funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni odkryli przemyt ponad 5,6 mln papierosów. Nielegalny towar ukryty był w kontenerze, a przypłynął do Polski z Singapuru. Dzięki wspólnym działaniom służb Skarb Państwa nie został uszczuplony o blisko 6,5 mln zł.

 10. Centralne Biuro Śledcze Policji

Tagi

Fundusz Norweski
Dopalacze kradną życie
Handel ludźmi
Sieć pomocy osobom pokrzywdzonym
Fundacja wdowom i sierotom
Krajowa Mapa Zagrożeń Bepieczeństwa