Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Próbował przemycić narkotyki w słoikach z gołąbkami

  W ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej w Warszawie wpadł 69-letni mieszkaniec Warszawy, który próbował przemycić narkotyki na teren Wysp Brytyjskich. Mężczyzna ukrył 1,5 kilograma narkotyków w słoikach i butelce po markowym alkoholu. Decyzją sądu trafił do aresztu, a za próbę przemytu znacznych ilości narkotyków grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 2. "Łowcy cieni" wytropili w Holandii poszukiwanego handlarza narkotykami

  Policjanci CBŚP, zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania, doprowadzili do zatrzymania na terenie Holandii 38-letniego mężczyzny poszukiwanego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Jest on podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją i handlem narkotykami.

 3. Struktura CBŚP

 4. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 5. Kierownictwo CBŚP

 6. Podstawowe zadania

 7. Zarządy CBŚP

 8. Centralne Biuro Śledcze Policji

 9. Lider zorganizowanej grupy przestępczej "Pokolenie Młodych Wariatów" zatrzymany przez policjantów CBŚP

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Katowic zatrzymali Pawła O. - lidera zorganizowanej grupy przestępczej o nazwie „Pokolenie Młodych Wariatów”. Grupa, w skład której wchodziły osoby, wywodzące się ze środowiska pseudokibiców, zajmowała się obrotem znacznymi ilościami narkotyków, wymuszeniami rozbójniczymi oraz innymi przestępstwami o charakterze kryminalnym. Decyzją sądu Paweł O. trafił do aresztu.

 10. CBŚP zlikwidowało szlak przemytu KHAT-u z Afryki do Polski

  Dwaj mieszkańcy Krakowa, 27-letni Krystian S. oraz 38-letni Waldemar G. usłyszeli zarzuty wprowadzenia na teren obszaru UE znacznych ilości środków odurzających. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji udało się zgromadzić materiały, z których wynika, że mężczyźni mogli przemycić na teren Polski nawet 62 kilogramy KHAT – u, narkotyku pochodzącego z Afryki.

Tagi

Fundusz Norweski
Izba Skarbowa