Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Na Dolnym Śląsku rozbita grupa przestępcza handlująca materiałami wybuchowymi

  115 kilogramów trotylu, 15 kilogramów lontu prochowego, broń palną i ponad 100 sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina w powiecie jeleniogórskim. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 48 lat, mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, podejrzewanych o handel materiałami wybuchowymi. Wszyscy usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu materiałami wybuchowymi. Grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności.

 2. Napadali na Tiry, włamywali się do luksusowych posiadłości, kradli samochody, złoto, zegarki i inne przedmioty – zostali zatrzymani przez CBŚP

  9 osób podejrzanych o włamania do domów jednorodzinnych i hurtowni w Warszawie i okolicach kradzieże samochodów i napady na Tiry zatrzymali policjanci warszawskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze odzyskali broń, 2 kilogramy złota, 30 luksusowych zegarków, trzy sejfy i elementy umundurowania i sprzętu policyjnego oraz straży granicznej służącej do popełniała przestępstw. Zatrzymani usłyszeli w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie zarzuty włamań, kradzieży i rozbojów z użyciem broni. 8 osób najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

 3. Zlikwidowana jedna z największych fabryk nielegalnych papierosów – uderzenie w kilku miejscach

  7 milionów papierosów i 3,3 tony krajanki tytoniowej zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP z Olsztyna w nielegalnej fabryce pod Warszawą. Współpracując ze służbą celną, strażą graniczną i urzędem kontroli skarbowej zlikwidowali dużą fabrykę, która zlokalizowana była w kilku miejscowościach. Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, w tym jednego obywatela Ukrainy i dwóch Rosjan. Straty skarbu państwa oszacowano na 10 mln złotych.

 4. Kierownictwo CBŚP

 5. Podstawowe zadania

 6. Struktura CBŚP

 7. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 8. Zarządy CBŚP

 9. Polsko-włoska grupa przestępcza rozbita - zatrzymania w obu krajach

  4 osoby poszukiwane europejskimi nakazami aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości zatrzymali policjanci CBŚP w Poznaniu i Łodzi. 3 mężczyzn i kobieta są podejrzewani o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej VAT na wielką skalę, jak również pranie brudnych pieniędzy. Wszyscy usłyszeli zarzuty zarówno z kodeksu karnego jak i naruszeń z kodeksu karno-skarbowego. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Straty z tytułu niezapłaconego podatku to ponad 11 mln euro.

 10. „Łowcy cieni” zatrzymali poszukiwanego za przemyt Syryjczyków z Rosji do Austrii

  Policjanci III zarządu CBŚP tzw. łowcy cieni zatrzymali 46-letniego Dariusza Z. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Jest podejrzewany o współudział w organizowaniu przemytu obywateli Syrii do Europy. Mężczyzna czeka teraz na wszczęcie procedury ekstradycyjnej.

Tagi

Fundusz Norweski
Izba Skarbowa