Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Wyłudzenia VAT na wielką skalę – rozbita zorganizowana grupa przestępcza

  8 osób zatrzymanych, 47 przeszukań w całej Polsce i zabezpieczona dokumentacja to efekt pracy ponad 200 funkcjonariuszy służb: CBŚP, KWP Łódź, SG, UKS i PIP dotyczący działalności zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT. Jak do tej pory ustalono, uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności wynoszą co najmniej 35 mln złotych. Ponadto w ubojni trzody chlewnej PIP ujawnił 142 obywateli Ukrainy i 244 Polaków bez umów o pracę. Straż Graniczna zatrzymała 5 obywateli Ukrainy przebywających nielegalnie w Polsce.

 2. Kierownictwo CBŚP

 3. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 4. Struktura CBŚP

 5. Nielegalna rozlewnia perfum zlikwidowana przez CBŚP

  52 tys. opakowań markowych perfum o wartości 5 mln złotych zabezpieczyli policjanci CBŚP i celnicy z Warszawy w nielegalnej rozlewni w powiecie grodziskim. Funkcjonariusze zlikwidowali największą, nielegalną fabrykę perfum i zatrzymali 5 osób. Policjanci szacują, że na tym procederze zatrzymani mogli od kwietnia tego roku zarobić 2 mln zł.

 6. Zarządy CBŚP

 7. Podstawowe zadania

 8. Mocne uderzenie CBŚP w przestępczość akcyzową

  5 milionów papierosów, 7 ton tytoniu zabezpieczyli policjanci CBŚP podczas likwidacji fabryki papierosów i dwóch krajalni w województwach: wielkopolskim, pomorskim. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 16 osób, które trudniły się przestępczym procederem. Funkcjonariusze CBŚP współpracowali przy likwidacji z celnikami i strażą graniczną oraz służbą skarbową. To kolejne uderzenie w przestępczość tytoniową w tym roku. Działalność zorganizowanych grup przestępczych naraziła Skarb Państwa na 146 mln złotych strat.

 9. Tymczasowe aresztowanie podejrzanego o posiadanie znacznej ilości amfetaminy

  Prokuratura Okręgowa w Gdańsku w dniu 2.12.2016r., oceniając zgromadzony w toku postępowania materiał dowodowy, przedstawiła 64-letniemu mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości – ponad 6 kg. amfetaminy, tj. popełnienia przestępstwa z art. 62 ust.2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 10. Policjanci CBŚP zlikwidowali pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy

  Ponad tonę odczynników chemicznych do produkcji amfetaminy, 20 kilogramów gotowego narkotyku, w tym 1,6 litra w postaci płynnej, 2,5 tys. tabletek ekstazy, kokainę i marihuanę zabezpieczyli policjanci CBŚP z Warszawy. Jednocześnie funkcjonariusze zlikwidowali mobilne laboratorium amfetaminy w powiecie warszawskim zachodnim i zatrzymali chemika, który produkował narkotyki. Mężczyzna był poszukiwany przez policję od 4 lat. Usłyszał w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków.

Tagi

Fundusz Norweski
Izba Skarbowa