Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Policjanci CBŚP udaremnili rekordowy przemyt narkotyków

  Kontener wypełniony ponad 3 tonami narkotyków to widok, który może zaskoczyć nawet policjantów na co dzień zajmujących się walką z narkobiznesem. Taką ilość przemycanych środków odurzających udało się zabezpieczyć dzięki profesjonalnej pracy funkcjonariuszy krakowskiego CBŚP. Jest to rekordowy wynik w walce z przestępczością narkotykową. Do sprawy zatrzymanych zostało pięć osób, obywateli krajów afrykańskich.

 2. Laboratorium amfetaminowe zlikwidowane przez CBŚP

  Policjanci CBŚP zlikwidowali linię technologiczną do produkcji amfetaminy, zorganizowaną w niepozornym domku jednorodzinnych. Zabezpieczono też olbrzymie ilości sprzętu laboratoryjnego i odczynników chemicznych. Na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymani zostali dwaj chemicy: 55-letni Krzysztof D. i 77-letni Eugeniusz J. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 3. Zatrzymano osoby podejrzewane o wytwarzanie materiałów wybuchowych

  Działania na terenie 9 miast, 13 osób zatrzymanych, zabezpieczenie m.in. 220 kg substancji chemicznych, 3,5 kg materiałów wybuchowych, 2 kg czarnego prochu, a także broni i amunicji - to efekt realizacji policjantów CBŚP wymierzonej w osoby, które mogły wytwarzać materiały wybuchowe.

 4. Zatrzymani w sprawie rozpracowywanej grupy narkotykowej

  Funkcjonariusze CBŚP i Służby Celnej zatrzymali 3 osoby: 39-letniego Seweryna B., 62-letnią Renatę B. oraz 32-letniego Marcina K. Wszyscy usłyszeli już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz przemytu narkotyków do Polski. Podczas realizacji zabezpieczono nie tylko narkotyki, ale też nielegalne papierosy, kosmetyki oraz środki farmakologiczne.

 5. Odpowiedzą za przestępstwa ekonomiczne

  Policjanci CBŚP zatrzymali kolejnych oszustów ze zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT i praniem pieniędzy. W prowadzonym śledztwie do chwili obecnej zatrzymano już 107 osób.

 6. Kierownictwo CBŚP

 7. Struktura CBŚP

 8. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 9. Zarządy CBŚP

 10. Podstawowe zadania

Tagi

Fundusz Norweski
Izba Skarbowa