Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Konserwy z fasolką, flaczkami i bigosem, a w środku narkotyki

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 61 - letniego mężczyznę, który przemycał narkotyki w konserwach opisanych m.in. jako flaczki czy bigos. Narkotyki miały trafić do Polonii mieszkającej w Wielkiej Brytanii. Decyzją sądu, smakosz tradycyjnej polskiej kuchni, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za próbę przemytu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 2. Struktura CBŚP

 3. Kierownictwo CBŚP

 4. Podstawowe zadania

 5. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 6. Finał sprawy "grupy Bukaciaka"

  Funkcjonariusze CBSP przeprowadzili kolejną realizację, w trakcie której został zatrzymany, pozostający jeszcze na wolności, członek tzw. grupy mokotowskiej. Kolejnych sześć osób doprowadzono do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, gdzie przedstawiono im zarzuty dwóch zabójstw, pomocnictwa do dwóch zabójstw, uprowadzenia dwóch osób połączonego ze szczególnym udręczeniem, rozboju i posiadania broni palnej. Sprawcom grozi dożywocie.

 7. Centralne Biuro Śledcze Policji

 8. Uderzenie CBŚP w międzynarodową grupę przemycającą papierosy o wartości 11 milionów złotych

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policją słowacką i tamtejszą Kontrolą Skarbową ujawnili przemyt papierosów i tytoniu do fajki wodnej na niesłychaną dotąd skalę. Tylko na terenie Warszawy ujawnionych zostało 17 milionów nielegalnych papierosów oraz 5,4 tony nielegalnego tytoniu do fajki wodnej. Wartość strat Skarbu Państwa z tytułu nie zapłaconych podatków oszacowana została na 21,5 milionów złotych. W Warszawie zatrzymanych zostało do tej sprawy trzech mężczyzn.

 9. Zarządy CBŚP

 10. Kolejny TIR z nielegalną krajanką tytoniową ujawniony przez policjantów CBŚP

  Policjanci krakowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez funkcjonariuszy Izby Celnej we Wrocławiu ujawnili blisko 12 ton nielegalnej krajanki tytoniowej. Towar przewożony był TIR - em, którego kierowca, obywatel Czech, został zatrzymany. Straty Skarbu Państwa szacowane są na kwotę blisko 5,5 miliona złotych.

Tagi