Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Grupa narkotykowa rozbita przez CBŚP

  Policjanci CBŚP zatrzymali 11 osób, które zajmowały się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających m.in. na terenie Krosna, Rzeszowa i Rymanowa. Narkotyki, którymi handlowano, to głównie amfetamina i marihuana. Wśród zatrzymanych znalazły się osoby powiązane ze środowiskami pseudokibicowskim i motocyklowym.

 2. Kierownictwo CBŚP

 3. Dzięki policjantom CBŚP na czarny rynek nie trafi 22 kg narkotyków

  Działania policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udaremniły wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 22 kilogramów narkotyków. Dwaj "hurtownicy" wpadli tuż po dokonaniu transakcji, wkrótce do policyjnego aresztu trafiła także współpracująca z jednym z nich kobieta – w jej mieszkaniu policjanci odnaleźli duże ilości amfetaminy.

 4. Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów

  Policjanci z CBŚP oraz Straż Graniczna i Kontrola Skarbowa uderzyli w grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. W dwóch miejscach na terenie Śląska zabezpieczono maszyny do produkcji papierosów, 2,4 mln sztuk papierosów, a także 1,5 tony krajanki tytoniowej. Podczas akcji zatrzymano 4 mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnej produkcji papierosów.

 5. Zabezpieczona broń i płynna amfetamina

  Policjanci krakowskiego CBŚP, wspierani przez antyterrorystów SPAP Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zlikwidowali magazyn z narkotykami oraz „laboratorium”, w którym przetwarzano płynną amfetaminę w jej krystaliczną postać. Zabezpieczono środki odurzające warte kilkaset tysięcy złotych a także broń maszynową, materiały wybuchowe, maczety i kamizelki kuloodporne Za udział w narkotykowym procederze zatrzymany został 32 – letni mieszkaniec Krakowa, powiązany ze środowiskiem pseudokibiców.

 6. Struktura CBŚP

 7. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 8. Kolejne uderzenie CBŚP w przestępczość tytoniową

  Zabezpieczenie ponad 700 tys. nielegalnych papierosów oraz ponad 4,4 tys. kg suszu tytoniowego, a także zatrzymanie pięciu osób, z których czterem postawiono zarzuty - to efekt pracy policjantów z CBŚP walczących z przestępczością ekonomiczną. Łączną wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie oszacowano na prawie 2,7 mln złotych.

 9. 8 kg narkotyków przechwyconych przez CBŚP

  Policjanci CBŚP zabezpieczyli 8 kg narkotyków: marihuany, amfetaminy i mefedronu. Zatrzymali też, po pościgu samochodowym, mężczyznę, do którego należały środki odurzające. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków - grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 10. Uderzenie CBŚP i Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie w grupę paliwową

  Zatrzymanie 5 osób ze zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w przestępstwach paliwowych i zabezpieczenie 63 tys. litrów nielegalnego oleju napędowego o wartości ponad 200 tys. złotych - to efekty działań policjantów z CBŚP. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty, grożą im wieloletnie kary pozbawienia wolności. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności tej grupy mogę wynieść kilkadziesiąt milionów złotych.

Tagi

Fundusz Norweski
Izba Skarbowa