Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Straży Granicznej oraz Izby Celnej przeprowadzili wspólną akcję, w wyniku której zlikwidowana została nielegalna fabryka tytoniu. Na gorącym uczynku zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Krakowa. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalną linię technologiczną do produkcji tytoniu, 1,5 tony suszu tytoniowego oraz ponad 340 kilogramów gotowego tytoniu. Wartość Strat Skarbu Państwa oszacowana została na blisko 970 tysięcy złotych.

 2. Zatrzymani za przemyt i handel narkotykami

  Dziewięć osób zatrzymanych, 5 i pół kilograma zabezpieczonej amfetaminy, to wynik pracy funkcjonariuszy lubelskiego CBŚP. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 3. Struktura CBŚP

 4. Policjanci CBŚP zabezpieczyli ponad 50 ton suszu tytoniowego

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie oraz pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie zlikwidowali na terenie powiatu iławskiego nielegalną krajalnię tytoniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 ton suszu tytoniowego oraz maszynę służącą do jego produkcji. 5 osób w wieku od 23 do 45 lat usłyszało zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na ponad 23 mln złotych. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Iławie.

 5. Miliony nielegalnych papierosów nie trafią na rynek

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania zlikwidowali dwie nielegalne fabryki papierosów, działające na wielką skalę. Łącznie mundurowi zatrzymali 12 osób. Zabezpieczyli także blisko 4 mln sztuk papierosów, 5,5 tony krajanki oraz ponad 17 ton suszu tytoniu. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego szacowane jest na kwotę ponad 14 mln zł. Za bezprawną produkcję papierosów podejrzanym grozi kara nawet 3 lat więzienia.

 6. Podstawowe zadania

 7. Kierownictwo CBŚP

 8. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 9. Kolejny zatrzymany w rękach „łowców cieni”

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na terenie województwa śląskiego Mariana M. (55-l.). Mężczyzna był poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych wystawionych przez sądy. Działalność grupy którą kierował doprowadziła do uszczuplenia Skarbu Państwa o kwotę ponad 60 milionów złotych.

 10. Areszt dla mężczyzny, który przemycał narkotyki warte ponad milion złotych

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Służby Celnej zatrzymali na przejściu granicznym w Kudowie - Zdroju mężczyznę, który próbował przemycić do Polski blisko 30 kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przez funkcjonariuszy narkotyków wynosi ponad milion złotych. Mężczyzna trafił do aresztu.

Tagi

Fundusz Norweski