Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudziła co najmniej 120 mln podatku VAT

  4 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wyłudzaniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy na wielką skalę zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, działając wspólnie z pracownikami wywiadu skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy. Zatrzymani to właściciele lub zarządzający podmiotami gospodarczymi, którzy będąc w „łańcuszku” kilkudziesięciu firm potwierdzali fikcyjne transakcje zakupu i sprzedaży oleju rzepakowego. Wszyscy już usłyszeli zarzuty i są pod dozorem policji. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 2. Kierownictwo CBŚP

 3. Struktura CBŚP

 4. Podstawowe zadania

 5. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 6. Zatrzymany w trakcie transakcji narkotykowej w centrum Warszawy

  48-letniego Cezarego P. i cztery inne osoby związane z handlem kokainą zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Warszawy. Funkcjonariusze monitorując środowiska przestępcze Warszawy uzyskali informacje na temat członka jednej z grup przestępczych, który rozprowadzał wysokiej jakości kokainę wśród osób o wysokim statusie społecznym. Klientami dilera z warszawskiej Woli byli przedstawiciele biznesu i znani celebryci. Mężczyzna już usłyszał zarzuty handlu narkotykami i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 7. Zarządy CBŚP

 8. Czerwona nota Interpolu, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy –zatrzymanie przez CBŚP w Al. Ujazdowskich w Warszawie

  3 obcokrajowców poszukiwanych czerwoną notą Interpolu zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu III. Policjanci otrzymali informację od amerykańskich służb specjalnych, że w Warszawie ma dojść do spotkania osób zamieszanych w handel znacznymi ilościami narkotyków i pranie brudnych pieniędzy. Jednocześnie z akcją, która miała miejsce w centrum stolicy przeprowadzono zatrzymania w Stanach Zjednoczonych.

 9. Zleceniodawca i główny organizator nielegalnej fabryki papierosów pod Bydgoszczą zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP w Łomiankach

  47-letniego Dariusza B., głównego organizatora nielegalnej fabryki tytoniu pod Bydgoszczą zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Lublina. Mężczyzna wjeżdżał właśnie na teren swojej posesji w podwarszawskich Łomiankach, kiedy policjanci przystąpili do zatrzymania. Przy sobie miał broń, więc funkcjonariusze użyli granatów hukowych, by wykorzystać element zaskoczenia. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

 10. 17 osób wywodzących się ze środowiska pseudokibiców odpowie za handel narkotykami

  Policjanci rzeszowskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich Przemyśla. W trakcie dwóch etapów policyjnej operacji funkcjonariusze zatrzymali w sumie 17 osób, które zajmowały się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Przemyśla i innych miejscowości województwa podkarpackiego.

Tagi

Fundusz Norweski
Izba Skarbowa