Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Policjanci CBŚP zlikwidowali największą na świecie nielegalną fabrykę sfałszowanych anabolików i leków na potencję

  14 osób zatrzymanych, zabezpieczonych 48 różnego rodzaju maszyn służących do produkcji sfałszowanych leków, 430 tys. sterydów w ampułkach i tabletkach oraz 100 tys. tabletek na potencję o łącznej wartości czarnorynkowej ponad 17 milionów złotych - to efekt kilkunastomiesięcznej pracy policjantów CBŚP z Poznania. Tym samym funkcjonariusze zlikwidowali pierwszą w Europie, a największą na świecie nielegalną fabrykę farmaceutyków i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się produkcją i obrotem na wielką skalę sterydami i lekami na potencję. Zatrzymania miały miejsce w województwach: kujawsko-pomorskim, śląskim, pomorskim i wielkopolskim. 3 osoby usłyszały zarzuty kierowania grupą, a pozostałe udziału w niej. Przedstawiono im również zarzuty łamania prawa farmaceutycznego i narażenia życia i zdrowia wielu osób.

 2. Kierownictwo CBŚP

 3. Udaremniono wyłudzenie 370 mln złotych podatku VAT na fikcyjnym obrocie platyną

  Policjanci CBŚP z Warszawy we współpracy ze służbami podległymi ministrowi finansów udaremnili wyłudzenie 370 milionów podatku VAT. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili fikcyjny obrót platyną. Obaj usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zarzuty oszustwa dotyczącego mienia na wielką skalę, jak również naruszeń przepisów kodeksu karno-skarbowego.

 4. Struktura CBŚP

 5. Zarządy CBŚP

 6. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 7. Pseudokibice z Lublina zażądali okupu za uwolnienie 30-letniego mężczyzny

  5 mężczyzn, którzy uprowadzili 30-letniego mężczyznę zatrzymali w ciągu kilku godzin policjanci wrocławskiego CBŚP we współpracy z dolnośląskimi funkcjonariuszami. Mężczyźni żądali okupu za uwolnienie swojej ofiary. Wszyscy wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z lubelskich klubów sportowych. Usłyszeli już zarzuty wymuszenia zwrotu wierzytelności, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 8. Podstawowe zadania

 9. „Słodki biznes” zlikwidowali policjanci CBŚP z Włocławka - grupa wyłudzała VAT

  Ponad 70 tysięcy ton mieszanki cukru wartego ponad 260 mln złotych zafakturowały fikcyjnie działające firmy. Funkcjonariusze CBŚP z Włocławka rozbili zorganizowaną grupę przestępczą i do tej pory zatrzymali 18 mężczyzn, którzy w sumie usłyszeli 72 zarzuty, związane z wyłudzeniami podatku VAT, praniem pieniędzy i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu sięgnęły 36 mln złotych.

 10. Policjanci CBŚP wydobyli z ziemi ponad 400 pocisków, zawierających materiały wybuchowe

  412 pocisków, zawierających materiał wybuchowy o wadze ponad 200 kilogramów zabezpieczyli policjanci CBŚP w lasach pod Różanem (mazowieckie). Wśród zabezpieczonych materiałów były granaty moździerzowe i pociski artyleryjskie z II wojny światowej. Wszystko zostało zneutralizowane przez patrol rozminowania z Inowrocławia, który odebrał zabezpieczony arsenał.

Tagi

Fundusz Norweski
Izba Skarbowa