Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Zlikwidowany szlak przemytniczy i zabezpieczone 185 kg narkotyków

  Policjanci CBŚP przejęli narkotyki warte przeszło pięć milionów złotych i zlikwidowali szlak przemytniczy wiodący z Holandii do Polski. Podczas działań zatrzymano cztery osoby, w tym „kuriera”. W Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej przedstawiono im zarzuty, a następnie aresztowano na 3 miesiące. Podczas akcji policjantów CBŚP wsparli funkcjonariusze ze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

 2. Ekstradycja z Czarnogóry podejrzanego o kierowanie grupą narkotykową

  Ścigany ENA i Listem Gończym 76-letni Wojciech K. został zatrzymany w Czarnogórze i już pod specjalną policyjną eskortą trafił do Polski. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie mogli przemycić tony haszyszu i kokainy, wartych ponad 320 mln zł.

 3. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 4. Zarządy CBŚP

 5. Kierownictwo CBŚP

 6. Zabezpieczone prawie 21 kg marihuany i zlikwidowane 2 plantacje, z których można by uzyskać nie mniej niż 184 kg narkotyku

  Zlikwidowane 2 plantacje konopi indyjskich, na których rosło niemal 2 tys. krzewów oraz zabezpieczone 21 kg marihuany to efekt śledztwa prowadzonego przez policjantów CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. W akcji, podczas której zatrzymano trzy osoby, wzięli także udział policjanci z KWP w Białymstoku oraz funkcjonariusze podlaskiej KAS.

 7. Centralne Biuro Śledcze Policji

 8. Agent DEA odznaczony medalem „Za Zasługi dla Policji”

  W Sali Generalskiej Komendy Głównej Policji odbyła się dzisiaj wyjątkowa uroczystość wręczenia medalu „Za Zasługi dla Policji". Odznaczono nim oficera łącznikowego DEA za bardzo dobrą współpracę z polską Policją. Wyróżnionego policjanta odznaczył nadinsp. Andrzej Szymczyk, I Zastępca Komendanta Głównego Policji, w asyście insp. Pawła Półtorzyckiego, Zastępcy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

 9. Struktura CBŚP

 10. Rozbita grupa działała na terenie UE

  Dzięki współpracy CBŚP, służb brytyjskich, włoskich i Europolu rozbito grupę i zabezpieczono 39 mln papierosów. Legalny towar poprzez kolejne firmy był teoretycznie wyprowadzany poza teren UE, a faktycznie papierosy trafiały na czarny rynek. Budżet UE mógł być narażony na straty rzędu 41 mln zł. CBŚP wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Gdańsku ustalili 5 Polaków podejrzanych o udział w grupie.

Tagi

Fundusz Norweski
Dopalacze kradną życie
Handel ludźmi
Sieć pomocy osobom pokrzywdzonym
Fundacja wdowom i sierotom
Krajowa Mapa Zagrożeń Bepieczeństwa
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji