Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Struktura CBŚP

 2. Kierownictwo CBŚP

 3. Centralne Biuro Śledcze Policji

 4. Podstawowe zadania

 5. Praca w CBŚ

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 6. CBŚP zatrzymało 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami BOA KGP, KWP i KMP w Białymstoku zatrzymali 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej wywodzącej się ze środowisk pseudokibicowskich i skinheadowskich. Przeprowadzona realizacja jest kolejnym etapem sprawy do której zatrzymano już wcześniej 18 osób.

 7. Zarzuty za przemyt i handel narkotykami na terenie Wielkopolski

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejną osobę w sprawie przemytu i handlu narkotykami na terenie Wielkopolski. Funkcjonariusze przechwycili kilka kilogramów marihuany. Zarzuty dotychczas usłyszało jedenaście osób. Pięć z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Za przemyt i wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 12 lat więzienia.

 8. Raporty z działalności

 9. Kolejne uderzenie w narkobiznes

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji ostatecznie zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą założoną przez krakowskich pseudokibiców, zajmującą się produkcją oraz wprowadzaniem do obiegu na terenie całej Polski środków odurzających, substancji psychotropowych oraz tzw. dopalaczy. Podczas ostatniej realizacji w tej sprawie w ręce policjantów wpadło kolejnych pięć osób, w tym chemik odpowiedzialny za produkcję dopalaczy. Do tej pory 41 osób usłyszało już zarzuty. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

 10. 50 milionów strat Skarbu Państwa – Artur W. zatrzymany przez CBŚP

  „Pościgowi” z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 36-letniego Artura W. Mężczyzna ma na swoim koncie udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy i przestępstwa podatkowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi delegatura ABW w Opolu.

Tagi