Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Kolejne uderzenie w środowisko pseudokibiców

  Policjanci CBŚP zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej z pseudokibicami Jagiellonii . Do zatrzymań doszło na terenie Hajnówki i okolic. Jeden z nich wprowadzał do obrotu środki odurzające.

 2. Zatrzymali grupę oszustów

  Policjanci CBŚP zlikwidowali grupę przestępczą trudniącą się wyłudzaniem kredytów. Pięciu zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 3. Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu

  Przechwycenie ponad 2,7 miliona sztuk papierosów oraz 5,5 tony tytoniu, a także zlikwidowanie 3 nielegalnych magazynów i sortowni nielegalnie wyprodukowanych wyrobów. W związku z przestępczym procederem zatrzymano 3 mężczyzn. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów, podlegających akcyzie, to 5,3 miliona złotych.

 4. Uroczyste obchody Święta Policji w CBŚP

  Dzisiaj w Warszawie funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Centralnego Biura Śledczego Policji uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Policji. Z tej okazji wręczone zostały odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie. W obchodach udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Finansów, Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski, Kierownictwo Centralnego Biura Śledczego Policji, a także przedstawiciele Prokuratury Generalnej, ABW, CBA oraz Izby Celnej.

 5. CBŚP zatrzymało pseudokibiców z narkotykami

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Rzeszowie zlikwidowali kolejny nielegalny kanał dystrybucji narkotyków, zatrzymując cztery osoby, które zajmowały się między innymi przemytem i handlem narkotykami. Osoby te wywodzą się i utożsamiają ze środowiskiem pseudokibiców podkarpackich klubów piłkarskich.

 6. Policjanci CBŚP zlikwidowali fabrykę amfetaminy

  Sześć osób zatrzymanych, zlikwidowana fabryka amfetaminy oraz plantacja konopii, zabezpieczone ponad 20 kg narkotyków i amunicja do broni palnej - to wynik akcji policjantów radomskiego zarządu CBŚP. Czterech mężczyzn zostało aresztowanych na trzy miesiące.

 7. Kierownictwo CBŚP

 8. Struktura CBŚP

 9. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 10. Podstawowe zadania

Tagi

Fundusz Norweski