Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dopalacze, haszysz, amfetaminę i marihuanę zabezpieczyli policjanci CBŚP na Mazowszu

Data publikacji 04.09.2016

7 mężczyzn działających w grupie przestępczej zatrzymali policjanci CBŚP z Radomia. Wszyscy trudnili się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju środki odurzające i psychotropowe. Sąd w Siedlcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Policjanci CBŚP z Radomia rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków w  powiecie wyszkowskim i wołomińskim. W skład której wchodziło 7 mężczyzn mieszkańców wymienionych powiatów.  Policjanci ustalili, że podejrzani handlowali różnymi narkotykami. Ponadto określili rolę jaką pełnił każdy z nich i zebrali dowody przestępczej działalności.

Funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania mężczyzn, gdzie znaleźli zabronione substancje. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg narkotyków: marihuanę, amfetaminę, haszysz i dopalacze. Na poczet kar zabezpieczono także gotówkę - blisko 50 tys. zł.   

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków i udzielania narkotyków. Za takie czyny grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd w Siedlcach zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

CBŚP/jk

Polska Policja