Sprzedali ponad 3 kilogramy amfetaminy pseudokibicom - Aktualności - Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedali ponad 3 kilogramy amfetaminy pseudokibicom

Data publikacji 08.04.2016

5 osób podejrzanych o wprowadzanie na rynek znacznej ilości narkotyków zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Opolu. Zdaniem śledczych 3 kilogramy amfetaminy, zostały rozprowadzane w środowisku pseudokibiców. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej CBŚP Zarządu w Opolu weszli do kilku mieszkań na terenie miasta. Działania były prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu, a dotyczyły wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 20 do 41 lat. Wszyscy to mieszkańcy Opola. Podczas przeszukania mieszkań, u dwóch zatrzymanych, policjanci znaleźli amfetaminę. Jak wynikało z przeprowadzonych ustaleń, były to osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców. Zdaniem śledczych, grupa działała od lipca 2015 roku i mogła wprowadzić do obrotu ponad 3 kilogramy narkotyku. Z handlu uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości  narkotyków i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo dwóch z mężczyzn usłyszało zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Trzech z nich sąd tymczasowo aresztował na 2 miesiące. Natomiast kolejny był poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

CBŚP Opole

 

Polska Policja