Zatrzymali grupę oszustów - Aktualności - Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali grupę oszustów

Policjanci CBŚP zlikwidowali grupę przestępczą trudniącą się wyłudzaniem kredytów. Pięciu zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, pracujący pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, zatrzymali kilka osób działąjących w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się głównie wyłudzaniem kredytów na szeroką skalę. Grupa operowała na terenie województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i łódzkiego.

Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która działała w kręgu właścicieli lombardów wywodzących się głównie z terenu województwa świętokrzyskiego. Grupa ta dokonywała przestępstw przeciwko mieniu i obrotowi gospodarczemu polegającym na  uzyskiwaniu kredytów bankowych za pomocą zakładanych w tym celu podmiotów gospodarczych pozorujących działalność i prowadzących sprzedaż ratalną fikcyjnych towarów. Kredyty były również zawierane za pośrednictwem innych osób tzw. „słupów”.

Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Pięciu podejrzanych zostało przez Sąd Rejonowy dla Krakowa aresztowanych na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Ładowanie odtwarzacza...
Polska Policja