Tag produkcja narkotyków
Rozmiar czcionki
-
Akcja CBŚ : Zabezpieczono narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 400 tys. złotych
Policjanci CBŚ zatrzymali cztery osoby podejrzane o uprawę i wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Podczas realizacji zlikwidowano działającą od kilkunastu miesięcy plantację. Kryminalni zabezpieczyli 160 krzaków konopi, kilogram marihuany oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy nielegalnych roślin. Szacuje się, że z zabezpieczonych krzaków konopi można byłoby wytworzyć 13 tys. działek dilerskich. Łączna czarnorynkowa wartość narkotyków z tej plantacji to blisko 400 tys. złotych.
19.01.2014 CBŚP Olsztyn -
Cios w narkobiznes
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili dwie duże realizacje wymierzone przeciwko producentom i handlarzom narkotyków. W wyniku tych działań kilkadziesiąt osób zostało aresztowanych i usłyszało już zarzuty.
07.07.2010 CBŚP KSP -
Plantacja w Słupsku zlikwidowana przez CBŚ
Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zlikwidowali w Słupsku kolejną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 400 krzewów konopi oraz gotowy do wprowadzenia na rynek susz. Do sprawy zatrzymany został nielegalnie przebywający w Polsce, obywatel Wietnamu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
25.08.2010 CBŚP Gdańsk -
Policjanci CBŚP zlikwidowali pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy
Ponad tonę odczynników chemicznych do produkcji amfetaminy, 20 kilogramów gotowego narkotyku, w tym 1,6 litra w postaci płynnej, 2,5 tys. tabletek ekstazy, kokainę i marihuanę zabezpieczyli policjanci CBŚP z Warszawy. Jednocześnie funkcjonariusze zlikwidowali mobilne laboratorium amfetaminy w powiecie warszawskim zachodnim i zatrzymali chemika, który produkował narkotyki. Mężczyzna był poszukiwany przez policję od 4 lat. Usłyszał w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków.
28.11.2016 CBŚP Warszawa -
Prowadził zajazd i handlował narkotykami
Policjanci katowickiego CBŚP zatrzymali 2 mężczyzn produkujących i handlujących narkotykami w województwie śląskim i w Czechach. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 kg amfetaminy, 0,5 kg marihuany i 350 gr haszyszu oraz maszynę służącą do wytwarzania tabletek ekstazy, a także nielegalną broń i amunicję. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z handlem narkotykami i posiadaniem broni bez zezwolenia, za co grozi im do 12 lat więzienia. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.
23.03.2017 CBŚP Katowice -
Uderzenie CBŚ w narkobiznes
Policjanci z CBŚ i Nowego Sącza zatrzymali 17 członków grupy „Zulusa” wraz z liderami tego gangu. Zabezpieczyli około 1 kg marihuany, 0,5 kilograma amfetaminy, haszysz, konopie indyjskie, a także broń palną i amunicję. Zatrzymani usłyszeli zarzuty a 16 osób zostało już tymczasowo aresztowanych.
10.11.2010 CBŚP -
Uprawiał konopie i grzyby halucynogenne
Funkcjonariusze CBŚ KGP, wspólnie z policjantami wołomińskiej komendy, zlikwidowali plantację konopi indyjskich oraz uprawę grzybów halucynogennych. Zabezpieczono 493 doniczki z rosnącymi krzakami konopi indyjskich, pojemnik z hodowlą grzybów halucynogennych i 11 gotowych opakowań – wszystko o czarnorynkowej wartości 2 mln złotych. Zatrzymano 29-letniego Michała T., którego sąd już aresztował na 3 miesiące.
03.06.2010 CBŚP KSP -
Wpadli kolejni członkowie gangu narkotykowego
Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejne 7 osób w sprawie jednego z aktywniejszych gangów narkotykowych działających na południu Wielkopolski i na Dolnym Śląsku. Zlikwidowali także plantację konopi indyjskich ukrytą w zamkniętej lisiej fermie. Dotychczas w ręce policjantów w tej sprawie trafiło 23 narkotykowych dilerów.
03.06.2010 CBŚP Poznań -
Zlikwidowana plantacja konopi
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali zorganizowaną na obrzeżach Łodzi uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono blisko 400 krzewów rośliny oraz ponad 18 kilogramów gotowego do dystrybucji suszu. Zatrzymany został 55-letni "ogrodnik", któremu za uprawę konopi grozi kara nie mniejsza niż 3 lata więzienia.
30.06.2010 CBŚP Łódź -
Zlikwidowane dwa laboratoria amfetaminy
Ponad 3,5 kilograma gotowej amfetaminy, 6 litrów płynnej, z której można wyprodukować do 25 kilogramów zabezpieczyli policjanci CBŚP na jednej z posesji w powiecie włocławskim (kujawsko-pomorskie). Jak wycenili policjanci, czarnorynkowa wartość narkotyków to 144 tys. zł. Drugą kompletną linię do produkcji amfetaminy w miejscowości Chruszczobród (woj. śląskie) zlikwidowali policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Zawierciu i funkcjonariuszami KOW Straży Granicznej. Na miejscu zatrzymano na gorącym uczynku produkcji narkotyku Eugeniusza S., który był już znany organom ścigania z wcześniejszej działalności przestępczej.
24.03.2016 CBŚP Włocławek, Śląsk
