Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Mocne uderzenie CBŚP w przestępczość akcyzową
5 milionów papierosów, 7 ton tytoniu zabezpieczyli policjanci CBŚP podczas likwidacji fabryki papierosów i dwóch krajalni w województwach: wielkopolskim, pomorskim. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 16 osób, które trudniły się przestępczym procederem. Funkcjonariusze CBŚP współpracowali przy likwidacji z celnikami i strażą graniczną oraz służbą skarbową. To kolejne uderzenie w przestępczość tytoniową w tym roku. Działalność zorganizowanych grup przestępczych naraziła Skarb Państwa na 146 mln złotych strat.
Dodano: 30.11.2016 -
Policjanci CBŚP zlikwidowali pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy
Ponad tonę odczynników chemicznych do produkcji amfetaminy, 20 kilogramów gotowego narkotyku, w tym 1,6 litra w postaci płynnej, 2,5 tys. tabletek ekstazy, kokainę i marihuanę zabezpieczyli policjanci CBŚP z Warszawy. Jednocześnie funkcjonariusze zlikwidowali mobilne laboratorium amfetaminy w powiecie warszawskim zachodnim i zatrzymali chemika, który produkował narkotyki. Mężczyzna był poszukiwany przez policję od 4 lat. Usłyszał w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków.
Dodano: 28.11.2016 -
Pseudokibice i byli pracownicy banków wyłudzali kredyty i prali pieniądze
11 osób, w tym byłych pracowników banków i parabanków zatrzymali funkcjonariusze CBŚP z Lublina. Odpowiadać oni będą za wyłudzenia kredytów wysokości ponad 1,2 mln złotych, jak również za pranie pieniędzy i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W sumie, zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie 129 zarzutów dotyczących popełnionych przestępstw.
Dodano: 25.11.2016 -
Największe od kilku lat zabezpieczenie nielegalnej odzieży i perfum
30 tys. sztuk podrobionej odzieży i perfum znanych marek o wartości rynkowej 3 mln złotych zabezpieczyli policjanci opolskiego CBŚP wraz z Izbą Celną w Łodzi i wywiadem skarbowym z Opola. Podrobiony towar znanych światowych marek znajdował się w 5 kontenerach na bazarze w Tuszynie. Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego Marka S., który handlował nielegalnym towarem. Mężczyzna usłyszy zarzuty obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi mienia znacznej wartości. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 23.11.2016 -
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA W RAMACH GRUPY WYSZEHRADZKIEJ
Od 20 do 23 listopada 2016 roku we Wrocławiu, w ramach sprawowanego przez Polskę przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej (V4) odbywa się międzynarodowa konferencja wysokiego szczebla na temat zwalczania zorganizowanej przestępczości ekonomicznej i narkotykowej, którą organizuje Centralne Biuro Śledcze Policji przy współudziale Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Finansów.
Dodano: 22.11.2016 -
Wymuszenia rozbójnicze, pobicia i przestępczość narkotykowa – zorganizowana grupa rozbita przez CBŚP w Poznaniu
8 osób podejrzanych o brutalne pobicia, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe zatrzymali funkcjonariusze CBŚP w Poznaniu. Podczas zatrzymań policjanci zabezpieczyli noże, miotacz gazu, maczetę, pałkę teleskopową i narkotyki. 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych po przedstawieniu zarzutów w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu. Publikujemy m.in. nagranie z monitoringu z klubu Czekolada w Poznaniu i prosimy świadków o kontakt z Zarządem CBŚP w Poznaniu.
Dodano: 21.11.2016 -
Fabryka papierosów zlokalizowana w willi – została zlikwidowana przez CBŚP
Policjanci gorzowskiego CBŚP zlikwidowali fabrykę papierosów w Kłodawie. Fabryka zorganizowana była w domu jednorodzinnym, a każde z pomieszczeń zostało zagospodarowane przez organizatora procederu na inny cel. Funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego Jarosława G., który odpowie za przestępstwa karno-skarbowe. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 19.11.2016 -
Szef zorganizowanej grupy przestępczej poszukiwany przez szwedzki wymiar sprawiedliwości zatrzymany przez „łowców cieni”
34-letniego Grzegorza H., lidera grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od przedsiębiorców w Szwecji i w Polsce zatrzymali tzw. „łowcy cieni” przy współpracy z Europolem i wydziałem do zwalczania cyberprzestępczości CBŚP. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, za liczne oszustwa, których dopuścił się w obu krajach. Łupem grupy padło 120 mln zł (250 mln szwedzkich koron). Jednocześnie w Szwecji miały miejsce zatrzymania innych członków tej międzynarodowej grupy.
Dodano: 17.11.2016 -
Wyłudzali VAT, podrabiali środki chemiczne – policjanci CBŚP i prokuratorzy rozbili grupę przestępczą
8 osób trudniących się podrabianiem i sprzedażą – również za granicą - płynów do mycia naczyń, proszków do prania znanego koncernu zatrzymali policjanci CBŚP z Lublina. Zatrzymani nie tylko trudnili się podrabianiem chemii, ale również wyłudzali podatek VAT. Policjanci ustalili, że grupa zarobiła na procederze około miliona złotych. Zatrzymani, w tym lider, już usłyszeli w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej zarzuty działania w grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustwa i naruszeń prawa własności przemysłowej.
Dodano: 16.11.2016