Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów
Policjanci CBŚ, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Elblągu, zakończyli aktem oskarżenia śledztwo przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów z terenu Polski północnej. Zatrzymano 11 członków grupy w wieku od 24 do 62 lat, z których każdy pełnił w niej ściśle określoną rolę. Z ustaleń śledczych wynika, że skradzione auta, głównie vw i audi, były rozbierane i sprzedawane na części. Podejrzanym o 45 usiłowań i kradzieży pojazdów niemieckich marek grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 31.01.2013 -
Zlikwidowana grupa kradnąca w Norwegii silniki do łodzi
Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się kradzieżą silników do łodzi na terenie Norwegii. Zatrzymani to osoby w wieku od 28 do 37 lat, mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Funkcjonariusze odzyskali silniki o wartości około 1,2 mln złotych. Podczas przeszukań odnaleziono także plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczono fałszywe dokumenty tożsamości.
Dodano: 30.01.2013 -
Rozbito siatkę przestępczą wprowadzającą do obrotu znaczne ilości narkotyków
Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozpracowując siatkę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków w północno – zachodniej części województwa warmińsko - mazurskiego, przez cały ubiegły rok zatrzymali 21 podejrzanych, którzy usłyszeli 59 zarzutów. Z ustaleń śledczych wynika, że wprowadzili oni na rynek tego regionu 10 kg marihuany i 6 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko 500.000 złotych. Jak zapowiadają funkcjonariusze sprawa ma charakter rozwojowy.
Dodano: 30.01.2013 -
Farmaceuta podejrzany o pomocnictwo przy produkcji narkotyków
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali farmaceutę podejrzanego o zaopatrywanie innych osób w leki, które wykorzystywane były przy produkcji środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzut pomocnictwa przy produkcji substancji psychotropowej w znacznej ilości. Sprawa ma związek ze zlikwidowanym wcześniej przez CBŚ laboratorium narkotykowym w Ząbkowicach Śląskich.
Dodano: 25.01.2013 -
Zabezpieczone papierosy i alkohol bez akcyzy
Świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji zatrzymali 34-letniego mieszkańca Kielc, podejrzewanego o posiadanie wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania zabezpieczono 24 kilogramy tytoniu, przeszło 200 paczek papierosów oraz blisko 8 litrów wyrobów spirytusowych niewiadomego pochodzenia. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 3 lat oraz wysoką karę grzywny.
Dodano: 24.01.2013 -
Członkowie grupy przestępczej w rękach CBŚ
Policjanci CBŚ zatrzymali kolejnych członków grupy przestępczej, która zajmowała się przemytem narkotyków i handlem nimi. Do zatrzymań doszło na terenie woj. śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Zatrzymano osiem osób, wśród których są kurierzy i dealerzy nowych syntetycznych substancji psychotropowych o nazwach mefedron i 4-mec.
Dodano: 24.01.2013 -
Rozbita zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się praniem brudnych pieniędzy
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, rozbili trzon zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się praniem brudnych pieniędzy. Przestępcy sprowadzali do Polski paliwo ze wschodu. Firmy „słupy” legalizowały transakcje, ale z pominięciem opłat podatków. W ten sposób na każdym litrze zarabiali złotówkę. Sama kwota uszczuplenia Skarbu Państwa wyniosła prawie 30 mln złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby, w tym kobietę, która kierowała grupą. Dzisiaj trafią przed oblicze sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.
Dodano: 23.01.2013 -
Zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanych grupach przestępczych
Zatrzymanie osób podejrzanych o założenie, kierowanie i udział w zorganizowanych grupach przestępczych to wynik wspólnych działań funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i policjantów z Iławy. Członkowie grup podejrzani są o kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych oraz muzeów na terenie całego kraju. Ich łupem padały prywatne oszczędności, złota biżuteria, broń palna, a nawet trofea myśliwskie pochodzące z całego świata. Decyzją sądu mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.
Dodano: 22.01.2013 -
Trzej kolejni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymani przez CBŚ
Policjanci Centralnego Biura Śledczego, prowadzący postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się obrotem nielegalnymi papierosami, zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o udział w tym procederze. Łącznie zarzuty w tej sprawie usłyszało już 17 osób. Szacunkowa wartość wyrobów tytoniowych wprowadzonych do obrotu przez sprawców to blisko 60 milionów złotych.
Dodano: 22.01.2013