50 osób podejrzanych w sprawie nielegalnego hazardu
Policjanci CBŚP i funkcjonariusze MUC-S w Warszawie przeprowadzili kolejną akcję, likwidując trzy nielegalne „kasyna”, w których organizowano gry hazardowe bez wymaganych zezwoleń. Podczas działań zabezpieczono 15 automatów do gier o niskich wygranych i zatrzymano dwie osoby. Była to kolejna realizacja, w której występuje już 50 osób podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Policjanci z Zarządu w Warszawie CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, od ponad roku prowadzą śledztwo dotyczące organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze na automatach poza kasynami, bez wymaganej koncesji.
Jedną z największych akcji w tej sprawie przeprowadzono w marcu br. Wówczas to, w działaniach wzięło udział ponad 150 funkcjonariuszy z CBŚP, Mazowieckiego UC-S, KSP, KMP w Siedlcach oraz NOSG, podczas których zatrzymano 22 osoby. Kolejne 3 osoby zostały doprowadzone do prokuratury z zakładów karnych, gdzie obecnie odbywają kary za inne przestępstwa. Podczas realizacji w Warszawie i Siedlcach zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych oraz zabezpieczono 31 automatów.
Kolejną realizację policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili w ostatnim czasie. Tym razem również likwidując miejsca, w których prowadzona była nielegalna działalność hazardowa. Podczas akcji ujawniono i zabezpieczono 15 automatów do gier o niskich wygranych, pieniądze, telefony i karty SIM. W lokalach zatrzymano dwie kobiety: 50-letnią Polkę oraz 59-letnią obywatelkę Ukrainy. Obu zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach przedstawiono zarzuty z art. 107 kks i zastosowano środki wolnościowe w postaci dozorów policyjnych.
W toczącym się śledztwie łącznie zatrzymano 50 osób, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze na automatach poza kasynami bez wymaganej koncesji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Śledczy zabezpieczyli mienie na łączną kwotę ponad 2 mln zł.
Warto przypomnieć, że zgodnie z art. 89 ust. 4 pkt. 1 Ustawy o grach hazardowych, urządzający gry hazardowe bez koncesji, bez zezwolenia lub bez dokonania wymaganego zgłoszenia w przypadku gier na automatach podlega karze pieniężnej w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.
Warto zobaczyć: Uderzenie w nielegalny hazard
ij
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.03 MB)