Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP zlikwidowało nielegalną plantację konopi

Data publikacji 13.01.2016

Funkcjonariusze Zarządu CBŚP w Bydgoszczy zlikwidowali kolejną plantację marihuany. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 36 i 42 lat.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali prowadzoną pod Toruniem nielegalną plantację konopi.

Plantacja urządzona była w profesjonalnie przygotowanym pomieszczeniu w budynku gospodarczym na terenie posesji w jednej z podtoruńskich miejscowości. Na miejscu zabezpieczono 840 donic oraz 36 lamp, którymi odpowiednio ogrzewano i naświetlano rośliny.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili 232 krzaki konopi o wysokości do 150 cm z widocznym kwiatostanem marihuany. Konopie znajdowały się w fazie suszenia. Waga zabezpieczonych narkotyków wyniosła ponad 19 kilogramów.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, w wieku 36 i 42 lat. Obaj w Prokuraturze Rejonowej Toruń Wschód usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnej uprawy konopi indyjskich i wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Grozi im kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Przeprowadzona realizacja jest kolejnym etapem działań podejmowanych przez policjantów Zarządu w Bydgoszczy CBŚP na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ukierunkowanych na walkę z przestępczością narkotykową.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód. 

CBŚP Toruń

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.17 MB)

Powrót na górę strony