Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o pedofilię trafili do aresztu

Data publikacji 15.12.2015

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstw o charakterze pedofilskim. Szajka wymieniała się plikami pedofilskimi w Internecie. Wszyscy zatrzymani usłyszeli też zarzuty doprowadzania małoletnich do wykonania czynności o charakterze seksualnym. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia. Wszyscy decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

W ostatnim czasie policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili kolejną realizację sprawy wymierzoną w środowisko pedofilów działających w Internecie. Wynikiem tych działań było rozpracowanie grupy mężczyzn, którzy za pośrednictwem tzw. darknetu wymieniali się plikami zawierającymi treści o charakterze pedofilskim. Do przestępczego procederu sprawcy wykorzystywali specjalnie do tego dedykowane kanały przesyłu danych, a także pocztę elektroniczną i komunikatory internetowe.

10 grudnia br. rano policjanci weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie województw: wielkopolskiego, śląskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Tam zatrzymali siedmiu wcześniej ustalonych mężczyzn w wieku od 20 do 46 lat. W wyniku przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputery, pendrivy, dyski przenośne oraz płyty CD i DVD – zawierające treści pedofilskie. Cały zabezpieczony sprzęt został przekazany biegłemu, który określi dokładną liczbę plików z zakazanymi treściami.

W związku ze sprawą policjanci zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że zatrzymani mężczyźni trudnili się nie tylko wymianą plików pedofilskich. Za pośrednictwem komunikatorów internetowych sprawcy nawiązywali znajomość z małoletnimi dziećmi, które następnie były przez nich nakłaniane do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym.

Śledczy już ustalili tożsamość kilkudziesięciu pokrzywdzonych małoletnich – to chłopcy i dziewczynki w wieku do 14 lat. Funkcjonariusze podejrzewają, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej, gdyż niektórzy z podejrzanych działali w ten sposób nawet od kilku lat.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw pedofilskich, za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Nowe Miasto w Poznaniu zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące.

KWP Poznań / CBŚP Poznań

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.46 MB)

Powrót na górę strony