Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w sprawie rozpracowywanej grupy narkotykowej

Funkcjonariusze CBŚP i Służby Celnej zatrzymali 3 osoby: 39-letniego Seweryna B., 62-letnią Renatę B. oraz 32-letniego Marcina K. Wszyscy usłyszeli już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz przemytu narkotyków do Polski. Podczas realizacji zabezpieczono nie tylko narkotyki, ale też nielegalne papierosy, kosmetyki oraz środki farmakologiczne.

Realizację, w sprawie nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, przeprowadzono w zeszłym tygodniu. W środę (18.10) funkcjonariusze CBŚP oraz Służby Celnej działali na terenie województwa śląskiego, gdzie zatrzymano 39-letniego Seweryna B. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, będących jego własnością, znaleziono i zabezpieczono 600 gramów marihuany, około 900 tys. papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz 456 kg krajanki tytoniu. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych papierosów szacowana jest na ok. 870 tys. złotych, a  wartość uszczupleń z tytułu podatków akcyzowych oszacowano na około 1,2 mln złotych. 

Na terenie posesji ujawniono również znaczne ilości opakowań popularnych marek papierosów, wykorzystywanych przy nielegalnej produkcji. Ilość tych opakowań była tak duża, że oszacowano ją w kilogramach - było ich w sumie110 kg. 

Ponadto u zatrzymanego zabezpieczono kosmetyki i akcesoria z podrobionymi znakami towarowymi o rynkowej wartości około 220 tys. złotych, a także hurtowe ilości środków farmakologicznych, w tym na potencję oraz na odchudzanie, o łącznej czarnorynkowej wartości 500 tys. złotych.

W tym samym czasie policjanci CBŚP zatrzymali w podwarszawskich Markach 62-letnią kobietę, u której również zabezpieczono znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wiele opakowań znanych marek papierosów wykorzystywane do ich konfekcjonowania. Z kolej 32-letni Marcin K. został zatrzymany w Warszawie.

Wobec dwójki zatrzymanych  zastosowano dozór policyjny i poręczenia majątkowe, jedna osoba została tymczasowo aresztowana. 

Było to kolejne uderzenie w rozpracowywaną grupę. W tej sprawie dotychczas zatrzymano 13 osób. Zabezpieczono ponad 6 kg różnych narkotyków.  Prowadzący sprawę zapowiadają kolejne zatrzymania.

CBŚP Warszawa

Powrót na górę strony