Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zlikwidowali kolejną fabrykę nielegalnego tytoniu

Data publikacji 30.09.2015

Trzy osoby zatrzymane na gorącym uczynku, zabezpieczone niemal dwie tony tytoniu i krajanki, papierosy wyprodukowane z nielegalnego tytoniu oraz zlikwidowane cztery linie produkcyjne do wyrobu krajanki tytoniowej - to efekt akcji policjantów CBŚP na terenie Małopolski, wymierzonej w przestępczość karno-skarbową. Funkcjonariusze zatrzymali też organizatora tego procederu.

Funkcjonariusze CBŚP, wspólnie z policjantami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Krakowie oraz krakowskimi i poznańskimi celnikami, zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu w okolicach Konina i zatrzymali na gorącym uczynku trzy osoby. Towar produkowany był w specjalnie do tego celu wynajętej i przystosowanej hali. Na miejscu policjanci zabezpieczyli dwa kompletne, profesjonalne ciągi maszyn służących do produkcji i suszenia tytoniu oraz ponad 1700 kilogramów liści tytoniu i gotowej krajanki. Policjanci zatrzymali też organizatora tego nielegalnego procederu i jego pomocnika, którzy przebywali w okolicy fabryki.

W tym samym czasie w kilku miejscowościach na terenie Małopolski funkcjonariusze przystąpili do przeszukań wytypowanych wcześniej posesji. W ich wyniku zabezpieczyli kolejne dwie maszyny służące do produkcji krajanki, około 200 kilogramów gotowego wyrobu i nielegalne papierosy wyprodukowane z posiadanej przez sprawców krajanki. W tym samym miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli także środki odurzające.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi 900 tys. zł., a wartość uszczupleń podatkowych w przypadku wprowadzenia do obrotu gospodarczego wyniosłaby ok. 1 mln zł.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wieliczce. Wszyscy zatrzymani zostali po przesłuchaniu objęci dozorem. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

CBŚP

  • wyroby tytoniowe
  • urządzenie do przetwarzania tytoniu
  • urządzenie do przetwarzania tytoniu
  • tytoń
  • wnętrze hali z opakowaniami
  • wnętrze hali

Film krajalnia tytoniu

Pobierz plik krajalnia tytoniu (format mp4 - rozmiar 6.59 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja