Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Galeria” – uderzenie CBŚP w wytwórców materiałów wybuchowych

17 przeszukanych mieszkań i posesji w 12 województwach, 3 osoby z zarzutami za wyrabianie i gromadzenie materiałów wybuchowych, zabezpieczonych prawie 100 kilogramów substancji chemicznych, 2 kilogramy czarnego prochu, lont, tuby oraz dokumentacja ze wskazówkami do produkcji pirotechniki – to efekt realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji wymierzonej w osoby, które mogły wytwarzać materiały wybuchowe.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości związanej z wytwarzaniem środków wybuchowych ustalili operacyjnie 17 adresów osób, które miały zajmować się tym procederem. Ponad stu policjantów CBŚP i zespołów minersko-pirotechnicznych przygotowało się do jednoczesnego uderzenia, aby uniemożliwić ewentualny kontakt miedzy sobą osób podejrzewanych. Jednego dnia, o tej samej porze, weszli pod ustalone adresy. Po dokładnym przeszukaniu wszystkich pomieszczeń zabezpieczyli prawie 100 kilogramów substancji chemicznych, które mogły posłużyć do wyprodukowania materiałów wybuchowych. Ponadto ujawnili 2 kilogramy czarnego prochu, lont, tuby do produkcji petard, 6 jednostek broni czarnoprochowej oraz dokumentację, która zawierała przepisy i wskazówki do produkcji materiałów wybuchowych i urządzeń wybuchowych. Na jednym z adresów policjanci zabezpieczyli także plantację konopi indyjskich.

W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 3 osoby, które usłyszały zarzuty za wyrabianie i gromadzenie materiałów pirotechnicznych, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Jak podkreślają policjanci CBŚP zwalczający akty terroru to nie ostatnia tego typu realizacja.

CBŚP

Powrót na górę strony