Dynamiczne zatrzymania w Szczecinie i Gorzowie Wlkp. - Aktualności - Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dynamiczne zatrzymania w Szczecinie i Gorzowie Wlkp.

Data publikacji 14.02.2018

Policjanci z Zarządu w Szczecinie CBŚP wraz jednostkami antyterrorystycznymi ze Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, w ostatnich dniach zatrzymali osoby mające związek z przestępczością kryminalną, narkotykową oraz gospodarczą.

W ramach prowadzonego śledztwa ustalono, że jednym z podejrzanych jest mieszkaniec Szczecina – Konrad S. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy SPAP KWP w Szczecinie 12.02.2018 roku. Podejrzanego doprowadzono do siedziby Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, gdzie przedstawiono mu zarzuty.  W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez podejrzanego, znaleziono środki odurzające o posiadanie których podejrzewana jest także Lucyna N.

Kolejne działania policjanci przeprowadzili wczoraj (13.02.2018 roku). Wówczas to na terenie Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymano Marcina L. oraz Przemysława K. Marcin L. został zatrzymany przez funkcjonariuszy SPAP KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony widokiem mundurowych, ponieważ wynajmował mieszkanie na terenie Gorzowa i nie spodziewał się, że policjanci znają dokładny adres jego miejsca przebywania.

Obaj zatrzymani po przewiezieniu do Szczecina zostali doprowadzeni do Prokuratury Krajowej w Szczecinie,  gdzie zostały im przedstawione zarzuty.

Śledztwo jest rozwojowe i planowane są kolejne zatrzymania w sprawie. Nadzór nad prowadzonymi czynnościami sprawuje  Zachodniopomorski  Wydział  Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.