Aktualności

POLICJANCI ODZYSKALI PRZETWORNICE BATERII SŁONECZNYCH O WARTOŚCI PONAD PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego, policjantów KMP w Lublinie i Niemiec zatrzymanych zostało czterech mężczyzn, mieszkańców woj. lubuskiego i lubelskiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Policjanci odzyskali skradzione poza granicami naszego kraju przetwornice paneli solarnych fotowoltaicznych. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na kwotę ponad pól miliona złotych.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie dzięki współpracy z funkcjonariuszami  CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego i policją niemiecką zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 35 – 37 lat.  Podejrzani zostali zatrzymani w związku z kradzieżą z włamaniem, która miała miejsce kilka dni temu poza granicami naszego kraju. Z terenu jednego z parków solarnych w Niemczech skradzione zostały przetwornice paneli solarnych fotowoltaicznych.  Skradziony towar trafił na Lubelszczyznę.

W miniony wtorek policjanci z KMP w Lublinie weszli na teren jednej z posesji w powiecie lubelskim. Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 35 do 37 lat. Trzej z zatrzymanych to mieszkańcy woj. lubuskiego, kolejny 37 latek to mieszkaniec Lublina.   Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli pochodzący z kradzieży sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych. Wczoraj z zatrzymanymi trwały czynności procesowe. Wszyscy doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim.  Zarzuty dotyczą paserstwa mienia znaczonej wartości.

Dzisiaj podejrzani będą doprowadzeni do sądu.  Grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Lublin

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 16.59 MB