Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ODZYSKALI PRZETWORNICE BATERII SŁONECZNYCH O WARTOŚCI PONAD PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego, policjantów KMP w Lublinie i Niemiec zatrzymanych zostało czterech mężczyzn, mieszkańców woj. lubuskiego i lubelskiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Policjanci odzyskali skradzione poza granicami naszego kraju przetwornice paneli solarnych fotowoltaicznych. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na kwotę ponad pól miliona złotych.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie dzięki współpracy z funkcjonariuszami  CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego i policją niemiecką zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 35 – 37 lat.  Podejrzani zostali zatrzymani w związku z kradzieżą z włamaniem, która miała miejsce kilka dni temu poza granicami naszego kraju. Z terenu jednego z parków solarnych w Niemczech skradzione zostały przetwornice paneli solarnych fotowoltaicznych.  Skradziony towar trafił na Lubelszczyznę.

W miniony wtorek policjanci z KMP w Lublinie weszli na teren jednej z posesji w powiecie lubelskim. Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 35 do 37 lat. Trzej z zatrzymanych to mieszkańcy woj. lubuskiego, kolejny 37 latek to mieszkaniec Lublina.   Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli pochodzący z kradzieży sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych. Wczoraj z zatrzymanymi trwały czynności procesowe. Wszyscy doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim.  Zarzuty dotyczą paserstwa mienia znaczonej wartości.

Dzisiaj podejrzani będą doprowadzeni do sądu.  Grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Lublin

Ładowanie odtwarzacza...