Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali amfetaminą i marihuaną – zostali zatrzymani przez CBŚP

Data publikacji 25.09.2016

7 osób, w tym 80-letnią kobietę zatrzymali policjanci CBŚP z Lublina. Wszyscy handlowali na dużą skalę amfetaminą i marihuaną w województwie lubelskim. Procederem kierował 51-letni Andrzej K., który zaangażował swoją matkę. Policjanci zabezpieczyli w sumie 7 kg amfetaminy. Wszyscy usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚP z Lublina od kilku tygodni rozpracowywali szajkę handlarzy narkotykami w lubelskim. Na początku został zatrzymany organizator przestępczego procederu 51-letni Andrzej K. Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali kolejne osoby związane z nim.  W sumie w ręce policjantów trafiło siedem osób w wieku od 27 do 80 lat. Jak ustalili funkcjonariusze Andrzej K. zaangażował swoją 80-letnią matkę, która brała aktywny udział w obrocie amfetaminą i marihuaną.

Podczas zatrzymań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 7 kg amfetaminy i 90 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. 5 osób najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

kom. Agnieszka Hamelusz