Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ Łowcy cieni” zatrzymali w centrum Warszawy poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 13.07.2016

Policyjni „łowcy cieni” wspólnie z funkcjonariuszami kieleckiego CBŚP zatrzymali na Grzybowskiej w Warszawie przy jednym hoteli 31- letniego Sebastiana W. W momencie zatrzymania funkcjonariusze użyli granatów hukowych, by wykorzystać element zaskoczenia. Mężczyzna próbował uciekać, ale został szybko obezwładniony przez policjantów. Był poszukiwany przez warszawski sąd i prokuraturę do odbycia kary pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami. Najbliższe 4 lata spędzi za kratkami.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 9 miesięcy, posługując się w tym czasie fałszywymi danymi. Na ul. Grzybowskiej w Warszawie policjanci III Zarządu CBŚP, w tym „łowcy cieni” wytropili poszukiwanego. W tym czasie korzystał z siłowni. Gdy wyszedł z budynku policjanci zatrzymali go. W tym miejscu ruch pojazdów został chwilowo wstrzymany, a funkcjonariusze użyli granatów hukowych, by wykorzystać element zaskoczenia.

Zatrzymanie mężczyzny to kolejny cios wymierzony w zorganizowaną grupę przestępczą na Mazowszu trudniącą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sebastianowi W. Prokuratura Okręgowa w Warszawie zarzuca wprowadzenie na rynek ponad 35 kg amfetaminy i prawie 1,5 kg kokainy.

Jak dotąd w sprawie prowadzonej przez kieleckie CBŚP, zatrzymano 12 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mają  na swoim koncie zarzuty związane z obrotem narkotykami (ekstazy, marihuana, amfetamina, kokaina), wyłudzenia kredytów i wyłudzenia  podatku VAT oraz oszustw leasingowych. 

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

CBŚP/jk

Ładowanie odtwarzacza...