Mobilna plantacja marihuany zlikwidowana - Aktualności - Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mobilna plantacja marihuany zlikwidowana

Data publikacji 25.05.2016

Funkcjonariusze katowickiego zarządu CBŚP, współpracując z policjantami wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, zlikwidowali nielegalne plantacje konopi indyjskich prowadzone w dwóch miejscach Małopolski. Jedna z nich mieściła się w naczepie samochodu ciężarowego.

Pierwsza z nich prowadzona była w powiecie suskim . Na miejscu policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt konopnych krzewów i profesjonalny sprzęt, służący do prowadzenia plantacji. Dodatkowo funkcjonariusze odnaleźli także wagi elektroniczne i pieniądze, mogące pochodzić z narkotykowych transakcji. 

Druga plantacja prowadzona była na obrzeżach Krakowa. Mieściła się w naczepie samochodu ciężarowego. Policjanci zabezpieczyli zakupionego specjalnie do tego celu mocno wyeksploatowanego TIR-a z przyczepą chłodniczą. Samochód zaadaptowano w całości na potrzeby narkotykowej uprawy – przycięto tył naczepy, gdzie wstawiono odpowiednie drzwi, a we wnętrzu umieszczono aparaturę, służącą do utrzymywania warunków sprzyjających wzrostowi roślin. Policjanci zabezpieczyli 100 krzewów konopi indyjskich oraz przetworzone już narkotyki – w kabinie samochodu znajdowały się woreczki z suszem marihuany.

Obie plantacje prowadzone były równolegle przez trzech mężczyzn, którzy wspólnie organizowali narkotykowy proceder. Wszyscy trzej zostali zatrzymani pod zarzutem uprawy konopi indyjskich, dwóch z nich dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających i przygotowanie ich do wprowadzenia do obrotu.

Zatrzymani to mieszkańcy województwa podkarpackiego i lubelskiego w wieku od 31 do 36 lat. Wobec dwóch z nich sąd zastosował tymczasowe aresztowanie, trzeci oddany został pod policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Postępowanie karne w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta.

(KWP w Krakowie / ms)

Ładowanie odtwarzacza...