Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o wprowadzenie na rynek kilku kilogramów narkotyków

Data publikacji 10.03.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Funkcjonariusze szacują, że przez ponad rok przestępczej działalności podejrzani mogli wprowadzić na rynek nawet kilka kilogramów narkotyków. Zatrzymanym grożą kary do 12 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że cztery osoby na terenie Olsztyna, Pisza, Szczytna oraz Warszawy mogły uczestniczyć w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Podejrzani o przestępczy proceder mężczyźni w wieku od 26 do 38 lat wpadli w ręce stróżów prawa na przełomie lutego i marca br. 

Podczas przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany, jak również amfetaminę i haszysz. Funkcjonariusze szacują, że przez ponad rok nielegalnej działalności podejrzani mogli wprowadzić do obrotu nawet kilka kilogramów narkotyków.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających, a część z nich usłyszała zarzuty udziału w obrocie tymi substancjami. Decyzją sądu trzech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe.

Jak zapowiadają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

CBŚP Olsztyn

Polska Policja